Fondy

Jak získat vyšší výnos a přitom zmenšit riziko

Češi jsou velice konzervativní a raději spoří, než investují. Spořením peníze nevyděláte a za současných podmínek vám je znehodnocuje inflace. Pokud máte volné peníze a nebudete je pár let pravděpodobně potřebovat, tak je investujte. Peníze jsou kapitál a proto s nimi tak nakládejte. Budování portfolia není úplně jednoduché, ale podívejte se na graf, který ukazuje závislost výnosu a rizika portfolia složeného z akcií a dluhopisů podle moderní teorie portfolia.

by Vlastimil Chvoštík 22 Květen 2020 0 comments

Dluhopisové fondy – nízké výnosy a velké riziko

Investice do dluhopisových fondů už není, co bývala a dluhopisy žádná pěkná budoucnost v nebližších letech nečeká. Mé doporučení je využít současných vysokých cen a prodat dluhopisy a dluhopisové fondy. Nejdůležitějšími důvody pro prodej jsou dva - velice nízké výnosy státních i kvalitních korporátních dluhopisů a velké riziko, že nabídka dluhopisů brzy výrazně vzroste. A právě nízké výnosy s rizikem poklesu cen dluhopisů budou pro vývoj cen dluhopisových fondů nepříznivé.

by Vlastimil Chvoštík 9 Duben 2020 0 comments

Výnos dluhopisového fondu

Ač se to nezdá, tak investice do dluhopisů požaduje více znalostí, než investice do akcií Při investování do dluhopisového podílového fondu byste měli znát základní parametry, podle kterých se vybírá dluhopisový fond vhodný pro vaše portfolio a rizikový profil. Těmi základními parametry jsou rating, výnos do splatnosti, celkový výnos a durace (nebo ještě lépe modifikovaná durace). Správný výběr dluhopisového fondu totiž požaduje znalosti finanční matematiky.

by Vlastimil Chvoštík 9 Duben 2020 0 comments
Sjednejte si nezávaznou konzultaci po e-mailu, nebo volejte na  +420 723 273 938 
Poslat e-mail