Každý chce platit méně za energie. Ale jak na to, abych nenalítnul šmejdům?

Každý chce platit méně za energie. Ale jak na to, abych nenalítnul šmejdům?

by Vlastimil Chvoštík 9 Duben 2020 0 comments
Každý chce platit méně za energie. Ale jak na to, abych nenalítnul šmejdům?

Jde to. Musíte najít dodavatele, který:

- má přehlednou a krátkou smlouvu i obchodní podmínky bez odkazů na další dokumenty
- nabídne dobrou cenu i zákazníkům, kteří nechtějí mít zafixovanou smlouvu na dlouhou dobu
- řídí se etickým kodexem ERÚ

Přechod na nového dodavatele není složitý, jen je potřeba dodržet výpovědní lhůtu u současného dodavatele. To vše zařídí a ohlídá nový dodavatel, abyste nemuseli platit sankci za předčasné ukončení a neměli žádné vyřizování administrativy. Vy jen budete sledovat zprávy, v jaké fázi změny dodavatele se nacházíte. 

Kontrolovat musíte i smlouvy a ceny, které platíte, jednou za čas i u velkých dodavatelů, kteří se tváří jako seriózní obchodníci. Pokud jste totiž před 2 lety dostali pěknou nabídku, díky které jste ušetřili spoustu peněz a máte automatické prodlužování smlouvy s fixací a před novou fixací si nedomluvíte novou cenu, tak dodavatel vám automaticky „napálí“ novou cenu výrazně vyšší, než jaká byla ta původní. Takové smlouvy jsem viděl, a pokud třeba topíte plynem, tak cenový rozdíl je velký.

Chcete zjistit, jestli a kolik byste mohli ušetřit na svých fakturách za energie? Pošlete mi vaše poslední vyúčtování elektřiny a/nebo plynu a já vám připravím nezávaznou kalkulaci, kolik byste mohli na energiích ušetřit. Nabídka bude na služby bez fixace s tříměsíční výpovědní lhůtou a od slušného a velkého stabilního dodavatele, který se řídí etickým kodexem ERÚ. A když se vám nový dodavatel nebude líbit, tak budete moct ihned dát výpověď a vybrat jiného. Ale já vybírám jen z těch dodavatelů, kteří se k zákazníkům chovají slušně a ke kterým bych přešel i sám