Ing. Vlastimil Chvoštík, EFA

O mně

Na finančních trzích se pohybuji od roku 1996. Tenkrát jsem ještě při studiu na Vysoké škole dostal skvělou příležitost pracovat na dealingu v bance (a dodnes jsem za to vděčný). Od té doby se na mě často obraceli známí s žádostí o radu a já jsem jim rád vyhověl. A protože jsem zjišťoval čím dál tím víc, že tato práce by mě mohla bavit a nechtěl jsem to dělat jen jako zábavu zadarmo, tak jsem v roce 2017 využil nabídku a začal pracovat jako finanční poradce.

Profese finančního poradenství nemá v ČR zrovna dobrý zvuk. Problém je, že na trhu je mnoho "prodejců", kteří jsou třeba dobří obchodníci, ale o finančním trhu toho moc nevědí. Já se cítím přesně obráceně - asi nejsem dobrý obchodník, nevolám lidem, kteří neprojevili o mé služby zájem. Ale jako poradce mám výsledky, za kterými si můžu stát a bez obav dodat kontakt na jakéhokoliv svého klienta s žádostí o reference.

Abych se odlišil od všech těch "prodejců", tak jsem v roce 2020 absolvoval kurz a úspěšně složil zkoušku, jejímž výsledkem je certifikát a titul EFA (European Financial Advisor). Titul EFA má v ČR aktuálně necelých 400 poradců a podle náročnosti kurzu a hlavně výsledné zkoušky je možné tvrdit, že je zárukou kvalitního vzdělání držitele. Držitelé tohoto titulu by měli kvalitou své služby odpovídat těm v západní Evropě, kde je finační poradenství prestižním oborem.

Průzkumy ukazují, že až 80% lidí se v průběhu života setká s určitými finančními problémy. Ve většině případů ale není problém v tom, že by lidé málo vydělávali, ale chyba je ve špatném zacházení a hospodaření s penězi. A takové případy mě baví - pomoct zorganizovat finance tak, že konečně pracují pro vás a ne vy pro ně.

Vytvořit investiční portfolio, nastavit spoření na důchod nebo jiné cíle, hledat optimální řešení na financování vašich záměrů, nebo udělat ve vašich financích pořádek a zorganizovat chaos ve finančních produktech (často protikladných) - to je to, co mě baví a o čem se s kýmkoliv rád pobavím.

Pokud jste dočetli až sem, tak jsem moc rád a moc si toho vážím. Máte zájem se mnou zůstat v kontaktu a dostávat ode mě občas zajímavé informace, které se vám budou hodit? Přihlaste se k odběru newsletteru nebo sledujte mé sociální sítě a nebojte se mi napsat email nebo zavolat - přísahám, že nekoušu a když neprojevíte zájem, tak vám už volat nebudu.

Máte na mě nějaký dotaz, chcete vědět, jak bych zpracoval váš problém? Tak mi napište na vchvostik@gmail.com nebo zavolejte na 723273938.

Vlastimil Chvoštík

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Stáhněte si zdarma

Pět užitečných tipů pro vaši peněženku

zpracováním osobních údajů